Sniper Elite V2

Novinky, obrázky, videa…

Anno 1404 Preview

Co říkáte na to, že se stanete neomezeným vládcem svého království, vychytralým obchodníkem a dokonce i legendárním dobyvatelem? Pomocí diplomacie uzavírat aliance či vyhlašovat války, nebo si jen tak postavit dokonalou vyspělou civilizaci, která bude vzkvétat pod vašima rukama? Pokud říkáte Ano, je to hra stvořená přesně pro vás. Jistě si ještě pamatujete, na staré dobré Anno 1602, které nás vtáhlo svojí atmosférou do hlubokého temného období. Kvůli moru po celém světě jste byl vyslán, abyste založil nový práh dokonalé civilizace. A je tu další skvělý počin, ještě skvělejší série a to Anno 1404. Ale proč se zabývat Evropou, když další vzkvétající civilizace čekají na dálném východě v podobě staré Číny či Japonska. Je to tak, další díl je zasazen do středověkého Orientu. Tvůrci z Related Designs a Ubisoftu si opět vzali za téma nehynoucí temný středověk. Opět se můžeme těšit na real-time budovatelskou strategii, která přinese opět zajímavé novinky. Uvidíme, čím nás tvůrci překvapí.

Už jak to bývalo u předchozího dílu i zde začínáte se svojí krásnou lodí, s kterou hledáte neobydlený ostrov, na kterém vyroste vaše budoucí metropole. A konečně i ostrovy přestaly být hranaté a kostkované, ale tvůrci přišli s úplně novým enginem, který zaručuje výbornou grafickou stránku. Vlny se mění podle přílivu a odlivu, nacházejí se zde velké i malé vlnky. Když například odhodíte ze své lodi náklad, je opravdu vidět jak se nádherně pohupuje na hladině. A to vše si můžou hráči vyzkoušet i na pomalejším PC, protože nový engine byl utvořen k tomuto účelu. Když jste si již našli ostrov, který chcete obsadit, stačí opět postavit skladiště a můžeme se pustit do stavění. Začneme se stavbou náměstí a pár domů, které produkují celkem ucházející množství peněz. Postupem času zjistíte, že domů bude potřeba opravdu hodně kvůli narůstající údržbě hospodářských budov. Ale i v Anno 1404, mají lidi přání a tužby, které musíte jako správný vládce vyslyšet a splnit. Už po postavení prvního domu potřebují vaši osadníci jídlo a potom i oblečení. Pokud neuspokojíte své lidi, přestanou pracovat nebo se dokonce vzbouří. Proto je třeba dávat velký pozor na náladu vašich poddaných.

Ale abychom nezanevřeli na naše společníky z východu, musíme představit, jakou roli budou vůbec ve hře mít. Postupem času, když vaše město a populace dosáhne určitě hranice vyspělosti, bude potřeba stále víc a víc prostředků pro uspokojení obyvatel vaší civilizace, avšak přírodní zdroje nerostou na stromech a tak musíte zapojit vaše obchodní nadání a začít dovážet zboží z dálného Orientu. Pokud objevíte jiné civilizace, můžete s nimi obchodovat, plnit jejich zakázky a následně dostávat různé technologie i finanční obnosy, anebo můžete prostě obydlet další neprozkoumaný ostrov, z kterého budete dovážet vaše výrobky.

Pokud jste ještě neměli možnost, prohlédnou si demo, tak to již brzy udělejte. Z dema, jsme mohli vyčíst, že nepůjde jen o starání o několik stovek nebo tisíců jedinců, ale o statisíce obyvatelů vašeho království. Hra bude dále obsahovat obrovské budovy, které budou opravdu fantasticky propracované. Už jen koukání na stavbu budovy samotné vás dojme natolik, že budete stavět dál a nebude chtít přestat. Jediná větší budova pojme tolik pracovníku, jako kdybyste dali dohromady celé město z předchozích titulů. Opravdová pecka a těšíme se, jak to bude fungovat.

Obrovské možnosti volnosti, dechberoucí grafika, vypiplaný obchod a krásy Orientu. Co více si může pařan od hry přát. Menším mínusem je, že hráči s pomalejšími PC si nebudou moci užít hru v plné kráse. Ale i tento mínus je přehlušen skvělým multiplayerem. Bohužel o tomto tématu toho zatím tvůrci moc nezveřejnili. Anno 1404, má vyjít již tento rok. Poté opět společně zakřičíme „AHOJ“ a v širých dálkách se budeme opět těšit z tun zábavy, která na nás čeká.

Share and Enjoy:
 • Print
 • email
 • PDF
 • Add to favorites
 • del.icio.us
 • Digg
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • LinkedIn
 • Twitter

2 komentáře na “Anno 1404 Preview”

 1. #1 Vilém
  dne 4. 1. 2010 v 14.47

  Jak mám získat hodně občanů a patricijů?????????

 2. #2 petr
  dne 10. 4. 2011 v 8.33

  hodne poddanych=hodne obcanu(orientalni osada(145 nomadu)=farma s korenim)=hodne patriciu

  zdravi Kardinal Lucius

 3. #3 Josef
  dne 16. 5. 2011 v 16.31

  Prostě stav co nejvíc domů… měj povolený práva a největší daňovou úlevu ;-)